Naše šikovné žákyně zvítězily na recitační soutěži

20190409 105906Tak jako loňský rok i tentokrát se naše škola zapojila do recitační soutěže konané v městské knihovně ve Velkém Meziříčí. Nejdříve samozřejmě proběhlo školní kolo, kdy výkony žáků hodnotily paní učitelky i paní asistentky. Porota rozhodně neměla lehký úkol, neboť hodnotila nejenom zapamatování textu, jeho přednes - tempo, výslovnost, hlasitost, ale i celkovou náročnost textů a kontakt přednášejícího s publikem. Školního kola se zúčastnilo 18 žáků různých věkových kategorií a porota zodpovědně vybrala tři zástupce, respektive zástupkyně, které vyslala na krajské kolo, které se konalo 9. dubna. V tomto kole se sešlo více než 30 soutěžících z praktických škol Kraje Vysočina. Kromě žáků z Velkého Meziříčí jsme tak zde potkali i soutěžící z Nového Města na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem, Humpolce, Třebíče, Žďáru nad Sázavou a dalších měst. Je tedy zřejmé, že konkurence byla opravdu velká. O to větší jsme měli radost, když se všechny tři vyslané žákyně vrátily s diplomem a krásným umístěním. V první kategorii získala krásné první místo Aneta Berková, která recitovala báseň Škola od Márie Rázusové-Martákové. Karolína Orságová s básní Na úřadě od Dany Sklenářové obsadila třetí místo ve druhé kategorii. A první místo vyhrála také Gabriela Šrámková ve třetí kategorii, jejíž přednes nadchnul porotu ve Velkém Meziříčí již podruhé. Gabriela tentokrát přednesla báseň od Jana Skácela - Uspávanka s plavčíkem a velrybou. Všem výherkyním moc gratulujeme a doufáme, že recitace poezie zůstane i nadále jejich oblíbenou aktivitou!

 

Kalendář akcí

Nahoru