Střední škola

Praktická škola jednoletá

Komu je určena

Praktická škola jednoletá je střední škola určená žákům s těžkým zdravotním postižením, zejména s těžkým stupněm mentálního postižení, žákům s více vadami a žákům s poruchami autistického spektra, kteří získali vzdělání na úrovni základní školy speciální nebo základní školy praktické.

Výuka a cíl vzdělávání

Praktická škola jednoletá je součástí Základní školy a Praktické školy Veká Bíteš, příspěvková organizace umožňuje dolnit a rozšířit vzdělání žákům, kteří mají dokončenou povinnou školní docházku. Při respektování individuálních potřeb a schopností žáků je vzdělávací proces zaměřen na rozvoj komunikačních dovedností, získání znalostí a manuálních dovedností, aby mohli vykonávat jednoduché pracovní činnosti i domácí práce, a tak dosáhnout maximální možné míry samostatnosti a nezávislosti na péči druhých osob. 

Po absolvování mají možnost uplatnit se na otevřeném trhu práce vykonáváním jednoduchých činností, pracovat v chráněných dílnách nebo na chráněných pracovištích. 

Délka vzdělávacího programu je jeden rok a vzdělávání se ukončuje závěrečnou zkouškou. 

Praktická škola dvouletá

 

Komu je určena

Obor je určen pro studenty se středně těžkým stupněm mentálního postižení, případně s lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším zdravotním postižením, které jim znemož%nuje vzdělávání na jiném typu střední školy.

Výuka a cíl vzdělání

S respektem k individuálním potřebám a schopnostem je vzdělávání zaměřeno na celkový rozvoj osobnosti studenta. Cílem je, aby studenti získali základní pracovní dovednosti, návyky a postupy, které budou moci, v co největší míře, uplatnit v běžném životě.

Vzdělávání v praktické škole dvouleté se uskutečňuje v rámci denního studia. Délka vzdělávacího programu je dva roky, avšak ve výjimečných případech může ředitel školy prodloužit délku studia až o dva roky.

Vzdělávání je ukončeno vykonáním praktické a ústní zkoušky. Dokladem o ukončení vzdělávání je vysvědčení o závěrečné zkoušce.

 

 

Kritéria_přijetí_žáků_Praktická_škola_jednoletá__2024.pdf

pdfKritéria_přijetí_žáků_Praktická_škola_dvouletá_2024_copy.pdf

pdfPrihlaska_SS_2020-2021_denni_editovatelna_-_jednoletá_škola_praktická_copy_copy.pdf 

Leták PŠD_2_copy

Leták PŠD

00010002

Kalendář akcí

Duben 2024
PO ÚT ST ČT SO NE
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Nahoru

Plakát výročí 4.4.2024 ver.4