Aromaterapie

Aromaterapie a aroma masáže jsou v naší škole využívány jako doplňkové prvky při terapiích ve snoezelenu, popřípadě při aplikacích terapií v rámci tříd.
Velmi důležitou roli hrají při harmonizaci těla a relaxaci. Navozují prohlubující dýchání a stimulují mimo jiné mezižeberní svalstvo. Vždy dbáme, aby zvolené esenciální oleje byly pro děti příjemné, a jejich užití konzultujeme s rodiči.

Aromaterapie je druh terapie, která užívá rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje a další vonné složky za účelem harmonizace mysli, nálady, procesu poznávání nebo zdraví.
Aromaterapie doslova znamená „léčbu pomocí vůní". Je složena ze dvou slov: „aroma" – vůně a „terapie" – léčba.
V aromaterapii se používají rostlinné oleje (slunečnicový, olivový, sezamový, mandlový aj.), do kterých se přidávají aromatické olejové esence. Oleje se míchají těsně před masáží a to podle potřeby účinku buď stimulující, nebo uklidňující. Tato forma ošetřování se řadí pod alternativní medicínu.
Relaxační aroma masáž, jinak nezkráceně také nazývaná aromaterapeutická masáž, je relaxační masáž spojená s léčivým účinkem éterických olejů.
Díky příjemným, jemným, dlouhým tahům se tělo pomalu uvolňuje. Vysoce účinné esenciální oleje pronikají do těla přes pokožku a zároveň jsou vdechovány.

Éterické oleje jsou vonné koncentrované výtažky z rostlin, získávají se tradičními metodami jako jsou destilace a lisování za studena, které uchovávají terapeutické vlastnosti rostliny. Různé části rostlin – květy, plody, kořeny, listy, kůry, dřevo – obsahují éterický olej a dávají nám tak nejúčinnější přírodní léčebné prostředky. Každý olej má své jedinečné vlastnosti, kterých se využívá pro specifické účely, některé vlastnosti jsou mnohým olejům společné – jsou antiseptické a většina z nich má silné protivirové a antibakteriální účinky. Některé oleje stimulují tělo, mysl či emoce, jiné naopak zklidňují.

Kalendář akcí

Květen 2024
PO ÚT ST ČT SO NE
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Nahoru

Plakát výročí 4.4.2024 ver.4