Snoezelen

Snoezelen je speciální místnost poskytující příjemně, kladně naladěné prostředí, které může mít funkci relaxační, poznávací a interakční.

Předkládá poznání odlišných senzorických zkušeností, prostředí vzájemné důvěry a bezstarostného uvolnění. Cílem tohoto stimulačního a relaxačního prostředí je umožnit konkrétnímu jedinci jedinečný osobní zážitek a naplnit jeho individuální potřeby.

Snoezelen prokazatelně dobře působí na lidské zdraví, uvolňuje napětí, uklidňuje emoce, může vést k odstranění strachu, probouzí vzpomínky, vnitřně organizuje člověka, vyvolává pocit jistoty, ale také aktivuje, probouzí zájem, třídí a uspořádává podněty a nové zkušenosti.

Pobyt ve snoezelenu využíváme ve škole k relaxaci, bazální stimulaci, rozvoji smyslového vnímání, terapiím a podpůrným terapeutickým metodám, jakými jsou masáže, aromaterapie, míčkování, kartáčování, senzomotorická terapie, muzikoterapie a jiné.
Snoezelen přispívá také k rozvoji vnímání, emocionality, poznávání, komunikace, rovnováhy mezi aktivací a uvolněním, k interakci v sociálních strukturách, poklesu agresivity, seberegulaci a k náplni volného času.

Snoezelenová místnost se využívá jak při vzdělávacím procesu, tak i při mimoškolních aktivitách. Hojně je využíván i v odpoledních hodinách školní družinou.

Kalendář akcí

Říjen 2018
PO ÚT ST ČT SO NE
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Nahoru

Vážení návštěvníci,

dovolujeme si upozornit na změnu názvu naší školy k 1.9.2018 na

Základní škola a Praktická škola Velká Bíteš, příspěvková organizace

Ostatní údaje (adresa, kontaktní informace) zůstávají beze změn.