Snoezelen

Snoezelen je speciální místnost poskytující příjemně, kladně naladěné prostředí, které může mít funkci relaxační, poznávací a interakční.

Předkládá poznání odlišných senzorických zkušeností, prostředí vzájemné důvěry a bezstarostného uvolnění. Cílem tohoto stimulačního a relaxačního prostředí je umožnit konkrétnímu jedinci jedinečný osobní zážitek a naplnit jeho individuální potřeby.

Snoezelen prokazatelně dobře působí na lidské zdraví, uvolňuje napětí, uklidňuje emoce, může vést k odstranění strachu, probouzí vzpomínky, vnitřně organizuje člověka, vyvolává pocit jistoty, ale také aktivuje, probouzí zájem, třídí a uspořádává podněty a nové zkušenosti.

Pobyt ve snoezelenu využíváme ve škole k relaxaci, bazální stimulaci, rozvoji smyslového vnímání, terapiím a podpůrným terapeutickým metodám, jakými jsou masáže, aromaterapie, míčkování, kartáčování, senzomotorická terapie, muzikoterapie a jiné.
Snoezelen přispívá také k rozvoji vnímání, emocionality, poznávání, komunikace, rovnováhy mezi aktivací a uvolněním, k interakci v sociálních strukturách, poklesu agresivity, seberegulaci a k náplni volného času.

Snoezelenová místnost se využívá jak při vzdělávacím procesu, tak i při mimoškolních aktivitách. Hojně je využíván i v odpoledních hodinách školní družinou.

Kalendář akcí

Červen 2024
PO ÚT ST ČT SO NE
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nahoru

Plakát - sportovní odpoledne