Jiné projekty

Jiné projekty

Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi

Díky tomuto projektu mohou mít děti, jejichž rodiče se ocitli v hmotné nouzi, zčásti uhrazené náklady za obědy. Projekt funguje ve spolupráci Kraje Vysočina a Odboru sociálních věcí. 

Žádost o poskytnutí GE grantu v rámci Programu podpory potřebným

Rok 2017 - Zařízení a pomůcky pro imobilní žáky

Cílem projektu bylo odstranit bariéry při manipulaci s těžce handicapovanými dětmi a umožnit jim pomocí speciálního zařízení a pomůcek snadnější zvládání každodenních činností a správné polohování v polohovacím vaku.

Realizovaný projekt umožnil dětem s těžkým handicapem upoutaným na invalidní vozík snadnější přesun a polohování. Zakoupením ramenového zvedáku s příslušenstvím bylo docíleno snadnější zvednutí dětí na toaletu, nebo k přesunu do speciální židle, či podložku na přebalování.

Pro imobilní děti, které potřebují změnu polohy, byl zakoupen polohovací vak, který leze využít pro žáky nejen během dne, ale i při speciální terapii (Bazální terapie).

IMG 0037

 

 

 

 

Rok 2016 - Oční komunikátor

Oční komunikátor je určený zejména pro děti s těžkým tělesným či kombinovaným postižením. Jde oaktivity, které se ovládají pomocí oční navigace. Zábavnou formou se tak děti naučí nezbytné dovednosti, nutné pro budoucí ovládání počítače očima a využití počítače jako komunikační pomůcky.

DSC 0363

 

 

 

 

Rok 2012 - Šikmá schodišťová plošina

Organizace získala GE grant „ Bezbariérovost školy „ a výrazně se zlepšila péče o imobilní děti. Díky projektu bylo možné efektivně vyřešit dostupnost veškerých prostor i pro imobilní žáky. Nákup tohoto zařízení mělo dopad i na samostatnost a psychiku žáků. Ovládání je totiž řešeno tak, že plošinu mohou ovládat pomocí jednoduchého ovladače i samotní žáci. Zařízení výrazně ovlivnilo začlenění některých imobilních dětí do každodenního života.

Kalendář akcí

Listopad 2019
PO ÚT ST ČT SO NE
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Nahoru