Cesta chleba

DSC 0064Páteční den jsme ve škole věnovali chlebu a jeho výrobě. Většina z nás jí chléb téměř každý den. K dostání jsou dnes v obchodech různé druhy a každý si tak může vybrat svůj oblíbený.

Často však ani nepřemýšlíme nad tím, co všechno je třeba udělat pro to, abychom si mohli dát ke snídani voňavý chléb s kůrčičkou.

Rozhodli jsme se, že tedy začneme pěkně od zrníčka a připomeneme si, jakou dlouho cestu musí chléb urazit, než k nám dorazí upečený. Poznávali jsme různé druhy obilí, ukazovali jsme si zemědělské stroje, zkoušeli jsme si jízdu s dřevěným kombajnem, zpívali jsme písničky o mlynářích, říkali básničky o pekařích a mleli jsme obilí. Každá třída si připravila nějaký úkol k tomuto tématu a svoje výtvory jsme poté vyvěsili v galerii "Na plotě", abychom se podívali, čemu se naši spolužáci věnovali. Viděli jsme tak krásné obrázky, zajímavé pracovní listy a různé skládačky. Když jsme měli vše připravené, vrhli jsme se na přípravu chlebového těsta, ze kterého jsme poté vyváleli hady. Ty jsme namotali na klacíky a opekli nad ohněm. Všichni jsme si tak mohli pochutnat na tom, co jsme si vyrobili. Nechybělo ani posezení u ohýnku s kytarou a ochutnávka domácích kváskových chlebů paní učitelky Kalinové a Blahovcové. Nakonec nám po svačině vykouklo i sluníčko a den na zahradě jsme si moc užili.

 

unnamedlogo ZDRAVY_KRAJ_zakl_bar

Kalendář akcí

Říjen 2020
PO ÚT ST ČT SO NE
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Nahoru