Ohlédnutí za uplynulým měsícem distanční výuky

DSC 0858V době nouzového stavu, kdy je naše škola opět uzavřena, by se na první pohled mohlo zdát, že se v ní vlastně nic neděje. Opak je ale pravdou.

Interiér školy je opatřen jarní výzdobou a paní školnice Neklapilová dbá na vzorný úklid všech prostor školní budovy. Také na školní zahradě udělaly paní asistentky spoustu práce - ostříhaly stromy, uklidily v zahradním domku a připravily přírodní učebnu, aby byla nachystaná pro naše žáky, kteří se snad již brzy vrátí a naši školu rozveselí. Neopomněli jsme vyset semínka rajčat, paprik, okurek, celeru bulvového a dalších plodin, abychom se s dětmi měli na zahradě o co starat. Pečujeme také o kalifornské žížaly, kterým se daří výborně. Žížalky ve školním vermikompostéru vytvářejí ze zbytků zeleniny či ovoce cenné hnojivo tzv. „žížalí čaj“ a pevný kompost. Žížalí čaj se ředí vodou 1:10, kdy získáme velmi hodnotné tekuté hnojivo pro veškeré rostliny a byliny.                                                                                                                  

A jak u nás probíhá distanční výuka? Po předchozích zkušenostech jsme s žáky ve všech třídách vcelku bez problémů začali opět využívat aplikaci Teams. Žáci jsou rádi, že se vidí alespoň na obrazovkách a mají si s kým popovídat. Mají také možnost konzultací a vysvětlení učiva od paní učitelky.

Pomocí Teams jsme v březnu zrealizovali i recitační soutěž, o kterou byl velký zájem jak z řad soutěžících, tak z řad posluchačů. Účast nás opravdu překvapila a potěšila a bylo očividné, jakou měli děti radost, že vidí i ostatní spolužáky ze školy a paní učitelky z jiných tříd. Výhercům moc gratulujeme a těšíme se, až všem účastníkům budeme moci předat ceny za jejich statečnost a výkon.

Uzavření školy jsme využili i k výrobě nových pomůcek. Máme nové dřevěné divadélko, kterým jsme si zpestřili i videohodiny, a děti tak mohli vidět představení O ztracené rukavičce nebo O třech prasátkách. A protože jsme si práci se dřevem velice oblíbili, vyrobili jsme dřevěné destičky s čísly a písmeny, které zajisté využijeme ve výuce. Žákům III. třídy jsme zapůjčili šité knihy, které jsme se snažili vytvořit každému žáčkovi na míru. V knížkách jsou úkoly zaměřené na jemnou motoriku, ale také rozvoj sluchové paměti a rozumových schopností, vnímání barev, počítání a každá knížka obsahuje pohádku poskládanou z kartiček. Doufáme, že jsme našim dětem výuku na dálku alespoň trochu zpestřili. :-)

Nakonec poslední aktualita. Naše „Panáčka“ (školní králíček) se přestěhovala od paní asistentky Ivanky Jandourkové, kde bydlela od loňského podzimu až doposud, zpět do svého rodiště do Osové Bítýšky k paní asistentce Blahovcové. Paní asistence Ivance tímto mnohokrát děkujeme za nadstandartní láskyplnou péči, kterou Panáčce po celou dobu věnovala. 

 

POZDRAV OD PANÁČKY

„Ahoj děti, paní učitelky a paní asistentky, dnes jsem se opět přestěhovala, ale to mi nevadí, protože vím, že bude o mně dobře postaráno. Bydlím ve zděné králíkárně společně s černou králicí Stříbřenkou a jejím strakatým partnerem Ňufíkem. Na dvorku hlídá fenka Bessy, abychom byli všichni v naprostém bezpečí. Už se moc těším na jaro a první zelené lístečky pampelišky, které mám moc ráda. Doufám, že se zase brzy s Vámi uvidím na školní zahradě. Mějte se moc hezky. Vaše Panáčka.“

Kalendář akcí

Duben 2021
PO ÚT ST ČT SO NE
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Nahoru

Aktuální informace

Za účelem podpory dětí naší organizace vznikl spolek Škola do života, z. s., který si klade za cíl podpořit rekonstrukci školy a dalšími aktivitami vytvořit lepší podmínky pro vzdělávání. Pomoci můžete i vy přispěním na transparentní účet spolku. Více informací o spolku naleznete na stránkách www.skoladozivota.cz.