Kroužky, doplňková činnost 2021/2022

4Plakát 5.9.2021_Doplňková_činnostVážení rodiče,

ráda bych Vás informovala o možných volnočasových aktivitách a akcích, které bychom rádi realizovali během tohoto školního roku. 

1. Doplňková činnost školy – realizace kroužků

Již loni jsme Vás informovali o možnosti realizace zájmové činnosti formou doplňkové činnosti, která byla schválena zřizovatelem na Zastupitelstvu města Velká Bíteš dne 14. 9. 2020. Vzhledem k pandemické situaci však nebyla realizována. Touto formou lze provozovat kroužky s našimi pedagogy a za co nejnižší náklady. Pokud do kroužku chodí více dětí, je kroužek levnější, protože náklady se rozpočítávají. Do těchto zájmových činností se mohou přihlašovat i děti, které nechodí do družiny, děti z přípravného stupně ZŠ speciální i žáci oboru Jednoletá škola praktická. Do budoucna budou moci kroužky navštěvovat i bývalí žáci, popřípadě i sourozenci současných žáků, což je oproti minulému stavu velká výhoda.

 •        V letošním školním roce tuto činnost zahájíme 4. 10. 2021, kdy začnou probíhat jednotlivé kroužky. Od třídních učitelek dostanete přehledy kroužků s vyučujícími.
 •        Velmi prosím o prostudování přehledu a do konce týdne označení kroužků, o které máte předběžně zájem.
 •        27.–28. 9. Vám bude na základě Vašeho předběžného výběru do placených kroužků předána přihláška na konkrétní kroužky, na které bude dle počtu přihlášených dětí i částka za kroužek a podklady pro bezhotovostní platbu. Jejím vyplněním a odevzdáním se stává přihláška závazná na jedno pololetí školního roku.
 •        Kroužky můžete platit bezhotovostně převodem z účtu nebo v hotovosti (v hotovosti - p. Milianová Zdeňka budova Tišnovská 116, II. nadzemní podlaží – kancelář účetní školy). Platbu, prosím, proveďte do 20. 10.
 •        Pokud nenajdete v nabídce činnost, kterou byste jako kroužek pro svoje děti uvítali, budeme určitě rádi, když nám ji navrhnete. Kroužky realizujeme hlavně pro Vaše děti. Pokud to bude personálně a časově možné, aktivitu do nabídky rádi zařadíme.
 •        Pro rodiče nabízíme službu Dílničky pro děti – ve dnech, kdy jsou např. podzimní prázdniny. Náplní bude zájmová činnost dětí – např. vaření, vytváření výrobků, pobyt venku, sportovní činnosti a jiné. Dílničky se budou realizovat, pokud o tuto službu bude mít někdo z rodičů zájem. Na webových stránkách bude tento den označen v kalendáři jako „Dílničkový den“ a bude realizován od 8−12 h, za částku 500 Kč na dítě a den. Zájem o „Dílničkový den“, prosím, nahlaste třídnímu učiteli alespoň 10 dní předem. 
 • 2. Kurzy pro veřejnost – od listopadu budeme pořádat Workshop šití na stroji pro začátečníky. Bude se jednat o 5 setkání, délka každého setkání je 2 h, počet účastníků ve skupině 6.  Částka bude upřesněna. Lektor – Mgr. Věra Šustáčková. 
 • 3. Třídní kavárnička                                                                                                          Je určená pro společné setkávání rodičů žáků. Je to prostor, jak blíže poznat rodiče spolužáků, ale i pedagogy neformální cestou s možností dát si něco dobrého. Při této příležitosti můžete prodiskutovat, na co se můžeme do budoucna těšit, nebo je možné zvolit jakékoliv jiné téma. V současné situaci platí vždy jen pro rodiče z jedné třídy, ale do budoucna plánujeme i společné setkávání tříd, nebo např. společné setkávání na školní zahradě. Termíny jednotlivých třídních kavárniček budou uveřejněny v kalendáři na webu školy a budete informováni třídními učiteli.                                                               
 •  4. Během školního roku budou probíhat kluby a kroužky doučování v rámci projektu šablon, které budou realizovány v čase školní družiny.             
 • 5.  Vánoční besídka – prosinec.                                                                     
 • 6.  Plavání dětí – předpokládaný termín: 1. 12.- 9. 2., den – středa, čas: 10.15−11.45 hod.                                                                                               
 • 7. Výstava výtvarných prací žáků – leden, únor.                                     
 • 8. Besídka ke Dni matek – březen.                                                                     
 • 9. Den otevřených dveří – duben.                                                                     
 • 10. Den otevřených zahrad – červen.

O veškerých akcích nebo změnách budete včas informováni třídními učitelkami a vše bude uveřejněno na webu naší školy.

Doufám, že tento školní rok proběhne bez dalších omezení a my budeme schopni realizovat veškeré naše plány, které jsou určeny Vám a Vašim dětem. Budu se těšit na brzká setkání! Přeji pevné zdraví a mnoho radosti z Vašich dětí.

Kateřina Rosecká, zástupkyně ředitelky školy

Kalendář akcí

Září 2021
PO ÚT ST ČT SO NE
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Nahoru