Tranzitní program

Obrázek2V letošním školním roce jsme byli zapojeni do Tranzitního programu Univerzity Palackého v Olomouci. Díky tomuto projektu byly čtyřem našim studentům z Praktické školy jednoleté (střední školy) hrazeni pracovní asistenti.

Studenti si tak pod jejich dohledem mohli vyzkoušet například pravidelné praxe v kuchyni Technických služeb ve Velké Bíteši. S celou třídou jsme navštívili v rámci exkurzí i množství různých firem v blízkém okolí. Pedagogům byly poskytnuty zajímavé vzdělávací semináře a výukové materiály.

Jedním z výstupů se stala návštěva odborníků zaměřujících se na zaměstnávání osob se speciálními potřebami z Úřadu práce ve Žďáře nad Sázavou v naší škole. Dětem a jejich rodičům byly představeny možnosti jejich uplatnění po ukončení studia ve škole. Stěžejním tématem bylo podporované zaměstnávání a sociální rehabilitace.

V projektu jsme využili i nové výukové metody, každému žákovi jsme vypracovali profil na jednu stranu, Moje sny a přání, Kruh přátel a také nakreslili velký plakát s Cestou do budoucna.

Obrázek1 Obrázek4  Obrázek3 copy

Kalendář akcí

Červen 2022
PO ÚT ST ČT SO NE
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Nahoru

Slide2