Poděkování panu Tomáši Plachému

DSC09613Základní škola a Praktická škola Velká Bíteš by ráda poděkovala uměleckému kováři panu Tomáši Plachému.
Ten se ujal jednoho ze stanovišť v rámci Dne otevřené zahrady na téma Stará řemesla, který se konal 10. 6. 2022. Své řemeslo provozuje již řadu let. Při práci ho můžete vidět na hradě Pernštejně a v Zoo Brno. Veškerý materiál, dopravu i program zajistil bez nároku na honorář. Děti seznámil s provozem výhně, nástroji kováře a způsobem opracování železa. Dokonce si mohly zkusit ukout hřebík. Bylo to velmi milé setkání, které přineslo všem zúčastněným nevšední zážitek.
 
Naše poděkování patří také spolku Škola do života, z. s., který zprostředkoval a zajistil účast pana Tomáše Plachého na této akci.
 
Děkujeme.
 
DSC09602  DSC09652     DSC09631   

Kalendář akcí

Nahoru