Školení ABA - rozvoj komunikace

DSC 0926Poslední prázdninové dny trávily paní učitelky a asistentky pedagoga Základní školy a Praktické školy Velká Bíteš, příspěvkové organizace na dvoudenním kurzu zabývajícím se rozvojem komunikace u dětí s poruchami autistického spektra pomocí aplikované behaviorální analýzy.

Kurz probíhal pod záštitou Behaviorálního institutu Masarykovy univerzity a proškoleni byli všichni pedagogové školy. S paní lektorkou Mgr. Bc. Radkou Hájkovou, BCBA jsme absolvovali základní kurz aplikované behaviorální analýzy již v předchozím školním roce a při práci s některými žáky nám během uplynulého roku paní Hájková poskytovala konzultace a cenné rady. Pro žáky s poruchou autistického spektra je komunikace jednou z nejdůležitějších a zároveň nejproblematičtějších oblastí života. My doufáme, že se nám díky novým poznatkům podaří tyto žáky v komunikaci lépe podpořit a pomoci jim dorozumívat se s okolním světem. Nadále máme od paní lektorky přislíbené konzultace a supervizi ve čtyřech třídách, abychom získané informace co nejlépe uplatnili v praxi a měli zpětnou vazbu nejen od našich žáků, ale i od odborníka s dlouholetou praxí.

Kalendář akcí

Červen 2024
PO ÚT ST ČT SO NE
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nahoru

Plakát - sportovní odpoledne