Návštěva radního Jana Břížďaly

DSC 0121Krajský radní pro oblast školství, mládeže, sportu, informatiky a komunikačních technologií Jan Břížďala navštívil ve středu 8. listopadu 2023 naši školu. Účelem jeho návštěvy bylo bližší seznámení s charakterem školy i jejím fungováním.

Prostory školy si pan Břížďala prošel v doprovodu ředitelky školy Blanky Gaizurové a starostky města Markéty Lavické. V rámci prohlídky navštívil multisenzorickou místnost snoezelen, kde probíhala zážitková hodina, a dílnu, ve které studenti Praktické školy jednoleté pracovali s keramickou hlínou. Kromě kmenových tříd zavítal i do třídy přípravného stupně, kde ho paní učitelka zevrubně seznámila s některými principy metody ABA, kterou ve škole od loňského roku zavádíme. Pan Břížďala se zajímal nejen o metody a formy práce, které paní učitelky využívají ve výuce, ale i o používané pomůcky a učebnice. Během návštěvy s paní ředitelkou diskutoval o problémech současného školství i chystaných novinkách týkajících se rozpočtu školy. Dozvěděl se také o uskutečněných projektech a dalších realizovaných i plánovaných aktivitách naší organizace. Na závěr s paní ředitelkou i paní starostkou probral otázky týkající se dalšího rozvoje a směřování školy a možnost zavedení nového učebního oboru. Velice oceňujeme podporu Kraje Vysočina v podobě poskytnutého daru v rámci zajištění systémové podpory základních škol speciálních.

Kalendář akcí

Listopad 2023
PO ÚT ST ČT SO NE
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Nahoru

Plakát web popup4 copy copy