Slavnost poezie a recitační soutěž 2024

IMG 6079Již podruhé jsme se sešli na Slavnosti poezie v úterý 12. března ve třídě paní učitelky Tyllové. Ihned po svačině nejstarší žáci vystěhovali školní lavice a do třídy nastěhovali nízké školní lavičky, aby se mohlo posadit co nejvíce návštěvníků z dalších tříd. Slavnost začala v 10.00 a o úvodní tanec se opět postarali žáci od paní učitelky Batelkové. A začali hezky svižně, energicky a s chutí - prostě Makarenou.

Poté už byl čas si poslechnout spolužáky, kteří postupně recitovali svoje připravené básničky. Přítomné paní učitelky měly během přednesů zodpovědný úkol ohodnotit výkony recitátorů body od 0 do10. Všímaly si paměti, výslovnosti, tempa a hlasitosti řeči i kontaktu s publikem. Každý, kdo se snažil a svoji báseň přednesl, jak nejlépe dovedl, byl ihned oceněn hlasitým potleskem.  Další ocenění přišla po závěrečné přestávce, kdy bylo třeba spočítat obdržené body. Mezitím se opět poslouchala i tančila Makarena a pojídaly vynikající sušenky cookies, které den předem napekli sami žáci. A pak to přišlo - vpředu u tabule se stolky zaplnily spoustou odměn, kde si mohl vybrat opravdu každý. Nejprve ti, kterým se podařilo recitoval opravdu skvěle a získali první místa, potom všichni druzí, třetí…

Každá kategorie vyslala svého nejlepšího na krajskou přehlídku recitace do Velkého Meziříčí. Kdo tam jel? Z nejmladších žáků 1.-3. třídy Irenka Šivaková. Z kategorie žáků 4.-6. třídy Tomáš Rampula. Z nejstarších žáků 7.-9. třídy Ester Crhová a z kategorie žáků speciální školy Lukáš Uherka.

Než napíšu, jak to dopadlo 19. března ve Velkém Meziříčí, chci všem poděkovat.

Děkuji všem, kteří svým dílem přispěli k tomu, aby Slavnost poezie byla zase krásná a slavnostní. Také děkuji paní Fialové za množství odměn pro děti.

...a jak  bylo ve Velkém Meziříčí?

Irenka, Tomáš, Ester i Lukáš se mezi dalšími 30 účastníky z celého kraje neztratili.

Překonali vlastní trému, nezapomněli text a dokonce recitovali hlasitě a s úsměvem.

Ester získala krásné 2. místo a Tomáš, který všechny rozesmál svým parádním přednesem vtipné básně, vyhrál.

Gratulujeme Tomášovi, Esterce, ale i Irence a Lukášovi, že neztratili odvahu a krásně recitovali.

Kalendář akcí

Duben 2024
PO ÚT ST ČT SO NE
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Nahoru

Plakát výročí 4.4.2024 ver.4