Snoezelen - prohlubující kurz + certifikát

IMG 4665Ve dnech 26. a 27. března 2024 probíhal v naší škole Pokračující kurz – Snoezelen Multisenzory Enviroment v teorii a praxi.

Kurz byl zacílen na smysluplnost aktivit směřovaných na práci s prožitkem, seznámení se smyslovými vjemy, smyslovými prahy, aktivaci a vytváření smyslové paměti. Mnohé z nás překvapilo, že dle konceptu Snoezelenu disponujeme až 12 smysly. Účastníky kurzu čekal odborný vhled do oblasti neurovědy a neurodidaktiky. Vzdělávání bylo mimo jiné prakticky zaměřeno na užití taktilně haptických pomůcek a jejich důležitost pro využívání ve vzdělávání. Pedagogové se věnovali také tomu, jak při své terapeutické práci využít aktivaci propojení hemisfér přes střed těla, práci s vibracemi, teplem, aktivitám zacíleným na smyslové vnímání jednotlivých částí těla a vnímání polohy a pohybu, což je pro jedince s handicapem často problémové.

Lektorem kurzu byla přímo doktorka Renáta Filatova, garant a supervizor Snoezelen – MSE v ČR a SR. Paní Filatová je rovněž zakladatelka Verheul neurosenzory centre Ostrava, které se specializuje na pomoc osobám s různě závažným kombinovaným postižením a pomocí konceptu Snoezelen provádí účinné rehabilitace. Z rukou paní doktorky naše organizace převzala Certifikát Snoezelen – MSE proškolené pracoviště. Tento certifikát je doklad o dosažení vyšší úrovně péče v rámci snoezelenové terapie, stali jsme se tak jednou z mála speciálních škol v ČR, kterým byl certifikát udělen.

Certifikát snoezelen

Kalendář akcí

Květen 2024
PO ÚT ST ČT SO NE
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Nahoru

Plakát výročí 4.4.2024 ver.4