Den otevřených dveří (5. 2. 2019)

DSC 0537Náš první důležitý den v tomto roce se již chýlí ke konci a poslední návštěvníci opustili budovu školy. My se tak můžeme za uplynulým "Dnem otevřených dveří" pomalu poohlédnout a shrnout si, jak vlastně proběhl.

Již tradičně návštěvníky uvítala naše paní ředitelka Blanka Gaizurová. Do školy se přišlo podívat mnoho zástupců různých organizací, jako například paní Hamáčková a Koudelová za Krajský úřad Kraje Vysočina, paní Kobylková, Vondráková a Hájková za Domov Kamélie v Křižanově, paní ředitelka Základní školy ve Velké Bíteši Věra Kroutilová, pan ředitel Střední odborné školy ve Velké Bíteši Josef Chytka a z denního stacionáře Nesa paní Chytková a Kracíková. Jménem zřizovatele nás navštívila i paní Alena Malá, nechyběli ani zástupci z Velkého Meziříčí paní Pospíšilová, Vávrová a pan Stupka. Samozřejmě nesmíme opomenout ani návštěvníky z řad široké veřejnosti a rodiče našich žáků.

Během Dne otevřených dveří byly k vidění ukázky projektového vyučování, orofaciální stimulace a bazální stimulace. Hosté se také mohli podívat do multisenzorické místnosti snoezelen, kde mimo jiné proběhla zážitková hodina se žáky z praktické školy. Ti ve školní dílně vystavili svoje výrobky z uplynulého pololetí - ručně dělaná mýdla, ušité látkové tašky, voňavé polštářky, zavařeniny a další. Ani letos nechyběly africké bubny, jejichž zvuk se nesl celou školou a upozorňoval na začátek hodiny hudební výchovy. Žáci základní školy předvedli, jak zvládají anglický jazyk, tentokrát se zaměřili na téma Fruits and Vegetable. V autistické třídě pracovali žáci s montessori pomůckami, které využívají v hodinách matematiky.

Doufám, že každý návštěvník si u nás našel "to své", co ho zajímalo, bavilo a o čem se chtěl dozvědět více. Všem moc děkujeme za podporu, zájem a budem se těšit na další shledání.

Kalendář akcí

Nahoru