Aktuality

Projekt Semenaření starých odrůd

prirodni-ukazkova-zahrada-logoJak jste již dříve mohli zaregistrovat, naše škola je od roku 2018 zapojena do projektu sdružení Gengel "Semenaření starých odrůd".

Společnost Gengel o. p. s. se snaží o uchování a rozmnožení starých a krajových odrůd jako o uchování našeho společného dědictví. Široká veřejnost se tak může dozvědět více o původních plodinách a druzích a v případě zájmu může se společností navázat spolupráci. Ta poté zašle semena, ze kterých si vypěstujeme vybrané rostliny či plodiny. Po sklizení úrody a semen se určitá část semen posílá zpět. Gengel tak v podstatě funguje jako banka na semena starých odrůd. Více informací naleznete na Gengel o. p. s. Na naší přírodní ukázkové zahradě se nám podařilo vypěstovat černuchu damašskou, sléz maurský a fazol keříčkový Blatný I. Gengel vydává také svůj zpravodaj a tentokrát v něm na straně 9 naleznete i článek o naší škole a zahradě. Zpravodaj si můžete přečíst v odkazu níže.

pdfZpravodaj_Gengel_20_06_tisk.pdf

Kalendář akcí

Nahoru

Plakát - sportovní odpoledne