Upozornění pro rodiče 9. 9. 2020

dnesVážení rodiče,  

dnes bylo vydáno nové mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví,  ve kterém se nařizuje:

Všem osobám se s účinností ode dne 10. září 2020 do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt ve vnitřních prostorách budov bez ochranných prostředků dýchacích cest. V případě budov škol a školských zařízení se zákaz vztahuje pouze na společné prostory těchto budov (např. chodby a záchody). Zákaz se nevztahuje na žáky, studenty a pedagogické pracovníky ve škole zřízené podle §16 odst. 9 školského zákona.“

Z textu je zřejmé, že pro naše děti, žáky studenty není povinnost nosit roušky. Proto je na vašem zvážení a ohleduplnosti, zda vaše dítě  bude roušku či jiné zakrytí nosu a úst ve společných prostorách využívat.  Velkou roli zde jistě hraje i skutečnost, zda dítě roušku a zakrytí nosu a úst toleruje.

Užití roušky doporučuji v prostorách školní jídelny, kdy při čekání na stravu může docházet ke kontaktu našich  dětí a žáků vedlejší základní školy a je zde větší riziko šíření nákazy. Můžeme tak společně  do určité míry předejít možným nepříjemnostem při trasování kontaktů nakažených osob.

Výše uvedené mimořádné opatření se vztahuje na zákonné zástupce žáků.  Proto prosíme rodiče, aby dodržovali ve vnitřních prostorách školy hygienická pravidla – dezinfekce rukou při vstupu do budovy a užití roušky. Je možné, že do budoucna bude vstup do budovy zákonným zástupcům z hygienických důvodů odepřen a děti budete předávat opět před vchodem do budovou školy pedagogickým pracovníkům.

 

Děkujeme

Kalendář akcí

Říjen 2020
PO ÚT ST ČT SO NE
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Nahoru