Příměstský tábor 2022 - Cesta kolem světa

10Letos se již druhým rokem konal při naší škole příměstský tábor. Tentokrát bylo cílem táborníků nalézt ztracený poklad, a tak se celý týden plavili po širých mořích, aby jej našli.

 V pondělí 11. července se ve škole a na zahradě hemžilo námořníky, kteří doplňovali zásoby a snažili se také navýšit počet posádky na lodi. Postupně přicházeli malí plavčíci, kteří byli za úpis na palubu přijati. Na začátku plavby jsme našli vzkaz v láhvi a starý kufr s mapkami, dalekohledem a kompasem. Neváhali jsme a rozhodli jsme se, že vyrazíme vstříc za dobrodružstvím a poklad nalezneme.

První den naší plavby nás zavedl až do Grónska k Eskymákům. Jednu Eskymačku jsme dokonce potkali a ta nám za pomoc poskytla informace, které se nám při hledání pokladu velice hodily. V dalších dnech jsme navštívili Indiány v Americe, domorodé obyvatelstvo v Africe, seznámili jsme se také s životem v Číně a plavbu jsme zakončili zakotvením v Řecku. Všichni lidé, které jsme na plavbě potkali, se nám snažili nějakou informací k nalezení pokladu pomoci. Nikdy to však nebylo zadarmo a museli jsme plnit záludné a mnohdy těžké úkoly. Plavčíci tak prokázali svou statečnost, odvahu i bystrost a byli kapitánem v průběhu plavby pasováni na námořníky. Poslední indicie jsme dostali od bohyně Athény a po nalezení správného místa jsme poklad vykopali. Všichni námořníci z něj měli velikou radost a radovali se z úspěšného zakončení plavby. 

Podle nadšených výrazů malých námořníků si troufáme říci, že si děti tábor užily. Pro některé to byl první tábor v životě a my doufáme, že si všichni odnesli spoustu zážitků, vzpomínek, ale také třeba navázali nové přátelství nebo s radostí potkali své kamarády a spolužáky.

Fotografie z tábora naleznete v naší fotogalerii. :-)

Kalendář akcí

Nahoru